Sprawdzone zabezpieczenia rowerowe

Zabezpieczenia rowerowe to asortyment godny uwagi każdego, kto chciałby odpowiednio zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą. Zabezpieczenia w sprzedaży są bardzo różne, a każde znamionuje się konkretnym typem zamka, mniej lub bardziej solidnego.

Pośród najlepszych zabezpieczeń rowerowych odnajdziemy zabezpieczenia pod postacią linki, u-lock, zapięć składanych metalowych, łańcuchów rowerowych, zapięć szyfrowych. Które z tych zapięć rzeczywiście są w stanie ochronić nasz rower przed zniknięciem?

Za pomocą dostępnych zabezpieczeń rowerowych na rynku staramy się chronić swoje mienie, które jest bardzo cenne, chociażby ze względu na koszt lepszej jakości jednośladu. Wybór zabezpieczeń zwykle jest trudny, bo bez wiedzy trudno jest ocenić, jakie zabezpieczenie sprawdzi się najlepiej i jakie jest w stanie rzeczywiście ochronić rower przed kradzieżą. Mówi się, że jeśli złodziej nie otworzy zabezpieczenia w trzydzieści sekund to odpuszcza i może jest w tym coś z prawdy, dlatego wybierając solidne, dobrej jakości zabezpieczenia rowerowe mamy gwarancję na to, że nie wystarczy jedynie pół minuty na to, aby nasz rower zniknął spod domu, sklepu itd. Na stronie internetowej https://www.rowertour.com/c/47/zabezpieczenia-rowerowe odnajdziemy mnóstwo różnego typu zabezpieczeń, do wyboru do koloru. Można pośród nich odnaleźć klasyczne zabezpieczenia linkowe i szyfrowe, które są wersją zapięć jedną z tańszych.

Rodzaje zapięć rowerowych

Zapięcia linkowe i szyfrowe to standardowe i najtańsze zabezpieczenia rowerowe użytkowane przez większą część rowerzystów. Pośród tego typu zapięć mamy również dostępne zabezpieczenia w formie łańcuchów z kłódkami lub zabezpieczeń typu u-lock. Są to z pewnością bardziej solidne zabezpieczenia rowerowe, które mogą zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo naszego mienia. Bardzo ciekawym produktem w formie zabezpieczenia rowerowego będzie również zapięcie składane, które choć nie zawsze jest bardzo wygodną formą zabezpieczenia ze względu na sztywność kolejnych części zabezpieczenia to rzeczywiście chroni idealnie przed złodziejami.

Zapięcia na kluczyk

Zamykane na kluczyk zapięcia z dodatkową osłoną utrudniającą dostęp do mechanizmu sprawiają, że wielu specjalistów poleca takie rozwiązania. Jest mnóstwo na ten temat poradników, filmików, jak również informatorów, które z zabezpieczeń sprawdzają się lepiej, a jakie nieco gorzej. W przypadku posiadania starszego jednośladu, niekoniecznie atrakcyjnego dla złodzieja, zabezpieczenia rowerowe klasyczne mogą wystarczyć. W przypadku nowszych modeli dwukołowców, z pewnością warto jest inwestować w solidniejsze zapięcie, albo nawet w dwa różne.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.